تبلیغات
شهادت عزت ابدى است - مطالب تیر 1391
 
شهادت عزت ابدى است
یکشنبه 18 تیر 1391

حافظ انقلاب کیست؟؟؟؟؟

یاسیدالشهدا

شما دیدید در شب های عملیات که سرود


 (ای ایران مرز پر گهر جایی) نداشد


این کشور با نوای یاحسین یاحسین حفظ شد نه ای

مرز پر گهر. شرف این مملکت با حسین بن علی

(علیه السلام) تامین شد


همه می دانید بدنه ارتش ایران در آغاز جنگ که

متلاشی بود اگر نبود شوق و اشتیاق عاشورایی

سپاهی و بسیجی همه چیز از دست رفته بود یک

وقتی در قم 90 شهید را برای تشییع آورده بود.


سخنران مراسم تشییع هم من بودم برای تشییع در

سر خیابان چهار مردان قم مادران شهید ایستاده

بودند.


این مادران شهید گویا فرزندانشان را به حجله ی

دامادی می برند. مادران به دنبال نعش جوانان؟!


آخر مادر سر نعش فرزند آن هم ارباً اربا ! ( پیکر

تکه و پاره ) آنجا بود که به خودم گفتم دین خدارا

نه سخنرانی تو حفظ کرده و نه فلان فتوای عالم!


وقتی خداوند بخواهد دین خودش راحفظ کند

اینگونه آن را حفظ می کند. این است الان اگر

کسی بخواهد بداند سند شش دانگ این کشور به

نام کیست باید گفت: سید الشهداء(علیه السلام )


گفتاری از آیت الله جوادی آملینوع مطلب : آزاد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 15 تیر 1391
                                                                                                                    نوع مطلب : آزاد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

در جهان بى نهایت كوچك ها

چون ما در لابه لاى شگفتى هاى این جهان آفرینش پرورش مى یابیم و به آنها عادت مى كنیم به همین جهت بسیار مى شود كه از اهمیّت موجودات شگفت انگیز آن غافل مى مانیم به عنوان نمونه:

1- حیوانات و حشرات بسیار كوچكى در اطراف ما زندگى مى كنند، كه جثه بعضى از اینها شاید به اندازه یكى دو میلیمتر بیشتر نیست، با این حال همانند یك حیوان بزرگ داراى دست و پا و چشم و گوش و حتى مغز و هوش و سلسله اعصاب و دستگاه گوارش هستند.

اگر مغز یك مورچه را در زیر میكروسكوپ بگذاریم و در ساختمان حیرت انگیز آن دقّت كنیم مى بینیم كه چه ساختمان عجیب و جالبى دارد، بخش هاى مختلف كه هر كدام فرمانده قسمتى از اندام كوچك مورچه هستند در كنار یكدیگر چیده شده اند و كمترین دگرگونى در وضع آنها قسمتى از بدن او را فلج مى كند.

عجیب این است در این مغز كوچك كه قطعاً از سر یك سنجاق بسیار كوچك تر است یك دنیا هوش و ذكاوت و تمدن و ذوق و هنر نهفته شده است، به طورى كه جمعى از دانشمندان سالیان دراز از عمر خود را براى مطالعه در وضع زندگى این حیوان صرف كرده و نكات جالب و حیرت انگیز آن را در كتاب هاى خود براى ما جمع آورى كرده اند.

آیا كسى كه این همه هوش و ذكاوت و ذوق را در چنین موجود كوچكى جمع كرده است، مى تواند طبیعتى باشد كه به اندازه سر سوزنى هوش و ذكاوت ندارد؟

* * *

2- در دنیاى اسرارآمیز اتم - مى دانیم كوچك ترین موجودى كه تا كنون شناخته شده اتم و اجزاى آن است؛ اتم به قدرى ریز است كه نیرومندترین میكروسكوپ ها كه به اصطلاح كاهى را كوه نشان مى دهد از دیدن آن عاجز است.

اگر مى خواهید بدانید اتم چقدر كوچك است همین قدر بدانید كه یك قطره آب، بیش از تمام نفرات روى زمین اتم دارد، و اگر بخواهیم پروتون هاى یك سانتیمتر از یك سیم نازك را بشماریم و از هزار نفر هم كمك بگیریم و در هر ثانیه یكى از آنها را جدا كنیم 30 تا 300 سال (به اختلاف اتم ها) شب و روز باید بیدار بمانیم تا همه آنها را بشماریم.

حالا كه فهمیدیم یك سانتیمتر سیم نازك این اندازه اتم دارد فكر كنید آسمان و زمین، آب و هوا و كهكشان ها و منظومه شمسى ما چه اندازه اتم دارد؟ آیا فكر بشر از تصوّر آن خسته نمى شود و جز آفریننده جهان كسى سر از حساب آنها بیرون مى آورد؟

* * *

اتم ها درس توحید مى دهند

اتم شناسى از مهم ترین مباحث علمى امروز و از نشاط انگیزترین آنهاست، این موجود ریز به ما درس توحید مى دهد، زیرا در جهان اتم بیش از همه چهار قسمت جلب توجه مى كند.

1- نظام فوق العاده - تا كنون بیش از صد عنصر كشف شده كه تعداد الكترون هاى آنها به تدریج از یك شروع شده و به بالاتر از صد پایان مى پذیرد، این نظام عجیب هرگز نمى تواند مولود عوامل بدون شعور باشد.

2- تعادل قوا - مى دانیم دو الكتریسته مخالف یكدیگر را جذب مى كنند بنابراین الكترون ها كه بار الكتریكى منفى دارند؛ و هسته كه بار الكتریكى مثبت دارد؛ باید یكدیگر را جذب كنند.

و از طرف دیگر مى دانیم گردش الكترن ها به دور هسته نیروى دافعه (گریز از مركز) به وجود مى آورد بنابر این نیروى گریز از مركز مى خواهد الكترون ها را از محیط اتم دور سازد؛ و اتم تجزیه گردد و نیروى جاذبه مى خواهد الكترون ها را جذب كند و اتم را نابود سازد.

اینجاست كه باید دید چگونه با حسابى دقیق نیروى جاذبه و دافعه در اتم ها تنظیم شده كه نه الكترون ها فرار مى كنند و نه جذب مى شوند بلكه همیشه در حال تعادل به حركت خود ادامه مى دهند آیا ممكن است این تعادل را طبیعت كور و كر به وجود آورده باشد؟

3- هر كدام در مسیر خود - گفتیم بعضى از اتم ها، الكترون هاى متعدّدى دارند ولى نه این كه همه الكترون ها در یك مدار حركت كنند؛ بلكه در مدارهاى متعدد، و میلیون ها سال این الكترون ها در فاصله هاى معین هر كدام در مرز خود با سرعت در حركتند، بدون این كه تضادى میان آنها رخ دهد.

آیا قرار دادن هر یك از آنها در مدارهاى معیّن و گردش با نظام حیرت زا موضوع ساده اى است؟

4- نیروى عظیم اتم - براى این كه به عظمت نیروى اتم پى ببرید فقط در نظر بگیرید كه:

در سال 1945 در صحراى بى آب و علفِ مكزیك یك آزمایش اتمى انجام شد؛ بمب بسیار كوچك اتمى روى یك برج فولادى رها شد، پس از انفجار، برج فولادى را آب كرد و سپس بخار نمود و برق و صداى مهیبى برخاست، هنگامى كه دانشمندان به سراغ آن آمدند اثرى از آن نبود.

در همین سال دو بمب كوچك بر روى كشور ژاپن پرتاب شد؛ یكى روى شهر ناكازاكى و دیگرى روى شهر هیروشیما، در شهر اول 70 هزار نفر نابود و همین مقدار مجروح شدند و شهر دوم 30 الى 40 هزار نفر تلفات و همین مقدار مجروح داشت كه ژاپن ناچار تسلیم بلاشرط در برابر آمریكا شد.

آیا تنها مطالعه اسرار یك دانه اتم كافى نیست كه انسان را به آفریدگار آن آشنا كند؛ لذا مى توان گفت كه به تعداد اتم هاى جهان دلیل بر وجود خدا داریم.

قرآن مجید مى گوید:

(ولو ان ما فى الارض من شجرة اقلام و البحر یمده من بعده سبعه ابحر ما نفدت كلمات الله)؛

«اگر تمام درختان روى زمین قلم شوند و دریاها مركب؛ هیچ گاه نمى توانند آفریده هاى خدا را بنویسند».نوع مطلب : اصول عقائد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
1**
ساعت فلش مذهبی 2*
3* 4** 5** 7** 8*******